Posted in Lifestyle

Přírodní kosmetika v praxi

Co se přírodní kosmetiky týče, jsem začátečnice. Začala jsem méně než před rokem.

Považuji za důležité zmínit, že nespolupracuji s žádnou značkou či obchodem. Všechno jsem si zatím pořídila ze svého zájmu a často i proto, že jsem našla pozitivní recenzi od jiné bloggerky nebo tip od kamarádky.

Mám potřebu se na úvod podělit o „velké moudro“: mnoho zajímavých produktů lze sehnat v kamenném obchodě zdravé výživy. Některé mají jen jídlo, ale mnohé mají i kosmetiku. V článku doporučím různé produkty z eshopů, doporučuji však kouknout i do zdravé výživy, kterou máte třeba poblíž 🙂 Zvláště, pokud eshopům neholdujete.

DSC_0005

Na obrázku najdete zprava: ecoegg na praní, peeling a sprchový gel, dva přípravky do koupele – koupelové oleje, a veliká sekce vlevo je věnována vlasům. Akorát jeden béžový obdélníček je tuhé mýdlo. Zbytek jsou šampony v různých fázích použití. Jeden šampon je tekutý. A v nádobce je kondicionér s výraznou chmelovou vůní.

Můžete si všimnout, že vlastním keramickou mističku a dva dřevěné držáky na mýdlo. Třetí dřevěná mýdlenka je na umyvadle a na fotce chybí.

Všechny tyto věcičky (včetně dřevěných mýdlenek) jsem nakoupila ve zdravé výživě Jen zdravě, v kamenném obchodě biooo.cz, na eshopech nuspring.cz, blueberryhill.cz a greenbutik.cz. Na fotce chybí můj nejoblíbenější přírodní deodorant od biorythme (česká značka), růžová voda od navia (slovenská značka) a mýdlo od naturinky (slovenská značka).

Ze všech šamponů, které na obrázku vidíte, bych vyzdvihla ten, který bohužel moc vidět není… najdete jej v keramické mističce úplně vpředu. Je to trocha takových zbytků, kterými však kupodivu ty vlasy ještě umýt jde. Ale je to trochu punk… Každopádně je to šampon z kořene maca od slovenské značky navia a já jsem jej objevila na méně známém blogu s názvem Rozmarné děvče, který píše velmi známá Brněnská bloggerka Děvče u plotny. Je to zatím jediný šampon, který jsem si za necelý rok pořídila, který opravdu myje jako chemický šampon. Není třeba vlasy dodatečně polít octem, šampon příjemně pění a zároveň má v sobě i kondicionér. Jediná „těžkost“, kterou s ním mám, je právě onen zbytek, který vidíte na obrázku. Dopotřebovat tuhé šampony do nuly zkrátka vyžaduje trochu úsilí…

Nicméně já jsem dost velká zastánkyně tuhých šamponů a mýdel. Proč? Protože buď nemají žádné obaly, nebo jsou baleny v papíru. Dosud jsem nezaznamenama žádnou ekokatastrofu, ve které by figuroval papír. Těch s plastem je proti tomu hromada. Řekla bych, že se co se šetření přírody týče, minimalizace odpadu a kompostování vede. Pokud se nám podaří minimalizovat odpad, potom už nemusíme řešit, jestli odpad, který jsme pracně vytřídili, někdo sesype dohromady, nebo ne.

DSC_0008

Pokud Vás tuhé šampony a mýdla lákají, řekla bych, že je fajn vědět předem, jak potom může vaše koupelna vypadat. Ty kousky jsou ze tří různých šamponů a přiznám se, že u některých už nevím, které k sobě patří. mýdlo od naturinky drželo do poslední chvíle celé pohromadě, což je velké plus 🙂

Experimentovali jste někdy s přírodní kosmetikou? Máte tipy na nějaké zajímavé produkty?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s