Posted in Osobní rozvoj

Přání

Myslím si, že přání a jejich plnění je velká a populární část esoteriky. Píšou se o tom celé knihy, vytvářejí se semináře a návody, jak si splnit přání. Chystám se, že si jednoho dne přečtu knížku Továrna na sny od Anie Songe. Není to však jediná autorka, která o tomto tématu píše. Knihu Splňte si svůj sen napsala Brněnská autorka Zuzana Řezáčová Lukášková. S plněním snů a přání se pracuje na Modré alfě, stejně tak s ním pracuje Uluru.

Já jako obezřetný člověk jsem velmi brzy zaznamenala varování: „Pozor na to, co si přejete. Může se to splnit!“ A také jsem si hned všimla, že ti, kteří o přáních učí, říkají na rovinu, že ne všechno se splní tak, jak jsme si představovali.

Na Modré alfě jsme dělali tuto meditaci: „Představ si, co chceš. A teď jsi představ, co jsi tomu ochoten obětovat“. Zařadila jsem zpátečku a jsem na svá přání velmi opatrná.

Celé roky jsem si nic nepřála, potom jsem ale narazila na knihu Jíst, meditovat, milovat a potkala jsem velkou inspiraci. SPOILER: Liz je velmi nešťastná v manželství, trpí vážnými depresemi a rozhodne se rozvést. Manžel ji nechce nechat jít a s rozvodem nesouhlasí. Liz sama je zvyklá se modlit, přát si obecné věci, ale není zvyklá si přát věci konkrétní. Přijde jí to vlastně nevhodné. Až do chvíle, než jí přítelkyně prozradí, že na tom není vůbec nic špatného přát si, aby její manžel podepsal souhlas s rozvodem. A co myslíte, pomůže to? 🙂 KONEC SPOILERU.

Nastávají situace, kdy si něco moc přeji. Například jsem si několik měsíců přála práci, ve které budu šťastná. Ale musím přiznat, že velké věci si moc nepřeji proto, že za ně nechci zaplatit víc, než bych si původně představovala.

I tak jsem ale minulý víkend vyslovila přání a chci se o ně s Vámi podělit. Je to přání inspirované čakrami a jejich funkcí a rolí v našich životech.

Přeji si být stabilní a ukotvená, skrze nohy přijímat energii země a vnímat jasně, co je věčné a co pomíjivé. 

Přeji si vnímat radost, hravost a rozkoš v životě. Inspirace ke mně přichází sama od sebe, lehce.

Přeji si mít dostatek energie a vnitřního ohně na zvládání nároků života.

Přeji si stále cítit lásku k sobě, k lidem, k životu, ke světu, k tomu, jaký svět je tady a teď.

Přeji si lásku umět vyjádřit. Umět vyjádřit cokoli, co je potřeba, aby bylo řečeno, a nechat si pro sebe vše, co je třeba si nechat pro sebe.

Přeji si vidět očima pravdy, poznat dobré a zlé úmysly u lidí. Poznat lidi, se kterými mi bude dobře a půjdou se mnou po cestě vpřed, i když bude právě těžká.

Přeji si cítit, že jsem hodnotnou součástí světa, celku, který je v pořádku takový, jaký je. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s